Our Alumni2018-09-06T14:13:29+00:00

Our Alumni

1990
Ziv Arazi (Israel), Marius Bedeschi (UK), Claire Dunn (UK), Suzanne Esdel (UK), Natalia Gandelsman (Israel), Vadim Gluzman (Israel), Sarah Horder (UK), Eli Ivensky (Israel), David Joyce (UK), Dany Kobylijansky (Israel), Michael Korn (Israel), Nathaniel Vallois (France)

1991
Nataly Gandelsman (Israel), Vadim Gluzman (Israel), Andrea Hallam (UK), Anna Huber (UK), Eli Ivensky (Israel), Daisy Jopling (UK), Roxana Kidde (UK), So-Ock Kim (Korea), Yeon-Su Kim (Korea), Dany Kobylijansky (Israel), Michael Korn (Israel), Carmit Mendel (Israel), Boriana Nakev (Israel), German Rabinovich (Israel), Nitzan Raz-El (Israel), Alessandra Romano (Italy), Shahar Rosental (Israel), Nathaniel Vallois (France), Ella Vaulina (Israel), Ruth Williams (UK)

1992
Olga Aleshinsky (Israel), Yair Ben Naim (Israel), Evgenia Epstein (Israel), Nataly Gandelsman (Israel), Jonathan Gandelsman (Israel), Vadim Gluzman (Israel), Andrea Hallam (UK), Maya Hurvitz (Israel), Shmulik Katz (Israel), So-Ock Kim (Korea), Dany Kobylijansky (Israel), Adam Korman (Israel), Michael Korn (Israel), Vladislav Krasnov (Israel), Ayelet Lerman (Israel), Roman Malamant (Israel), Carmit Mendel (Israel), Dominic Moore (UK), Mariela Matathia (Israel), Marko Matathia (Israel), Boriana Nakev (Israel), German Rabinovich (Israel), Anna Reider (Israel), Laura Samuel (UK), Sebastian Schierenberg (UK), Chen Shenhar (Israel), Limor Toren (Israel), Ella Vaulina (Israel), Ruth Williams (UK)

1993
Lavi Arsaban (Israel), Erwing Barnaby (UK), Vivian Chon (Korea), Enid Collado (Puerto Rico), Laura Ello (Finland), Evgenia Epstein (Israel), Ana Ericainen (Finland), Hadas Fabricant (Israel), Julia Freidin (Israel), Jonathan Gandelsman (Israel), Matan Givol (Israel), Tali Goldberg (Israel), Hila Goldman (Israel), Sinova Gustavson (Norway), Hagit Halaf (Israel), Dalia Heifetz (Israel), Yuri Kalnits (Russia), Hanna Khoury (Israel), Michael Korn (Israel), Linda Lampenios (Finland), Erik Liberman (Israel), Alexander Lifliand (Israel), Katy Limiteinan (Finland), Dominic Malek (Poland), Mariela Matathia (Israel), Dvora Melwanda (UK), Alicia Musiani (Italy), Sergei Ostrovski (Israel), Anna Reider (Israel), Yana Rinaco (Finland), Ania Safonov (Israel), Laura Samuel (UK), Sebastian Schierenberg (UK), Yossef Tamir (Israel), Keren Tennenbaum (Israel), Olaf Torsten Spis (Germany), Nathaniel Vallois (France), Anika Valstrom (Finland), Michael Vitenson (Israel), Adrian Yustos (Mexico)

1994
Gregory Ahss (Israel), Oyvind Bjora (Norway), Sergei Bresler (Israel), Tanya Chown (UK), Daniel Cohen (Israel), Enid Collado (Puerto Rico), Shlomi Dobrinsky (Israel), Anna Eerikainen (Finland), Merav Eilon (Israel), Matan Givol (Israel), Katariina Junnila (Finland), Yuri Kalnits (Russia), Rivka Kern (Israel-Germany), Hanna Khoury (Israel), Song-Min Kim (Korea), Marina Kuperman (Israel), Georgia Lewis (UK), Alexander Lifliand (Israel), Kati Liimmatainen (Finland), Mariela Matathia (Israel), Yodfat Miron (Israel), Shira Natif (Israel), Albert Niderhofer (Israel), Alexander Pavlovsky (Israel), Maya Rasooly (Israel), Carmel Raz (Israel), Ania Safonov (Israel), Laura Samuel (UK), Jaso Sasaki (Finland), Keren Tenenbaum (Israel), Olaf-Torsten Spies (Germany), Anni-Kaisa Tikkala (Finland), Inna Tilis (Israel), Nathaniel Vallois (France), Aleeza Wadler (USA)

1995
Oyvind Bjora (Norway), Sergei Bresler (Israel), Zoe Susannah Black (Australia), Daniel Cohen (Israel), Hadar Cohen (Israel), Nati Draiblate (Israel), Eugenia Epstein Ostrovsky (Israel), Guy Figer (Israel), Matan Givol (Israel), Tali Goldberg (Israel), Jonathan Gandelsman (Israel), Natalia Gandelsman (Israel), Linnea Gustavsson Synnove (Norway), Alina Gabrus (Ukraine), Fenella Humphreys (UK), Andrea Illesova (Slovakia), Sigurd Imsen (Norway), Marina Karnauchova (Russia), So-Ock Kim (Korea), Song-Min Kim (Korea), Yuri Kalnits (Russia), Harry Kerr (Cyprus), Sun Chun Alan Lam (Hong-Kong), Linda Lampenius (Finland), Frederick Levy (Canada), Georgia Lewis (UK), Alexander Lifliand (Israel), Dominika Malec (Poland), Yodfat Miron (Israel), Shira Natif (Israel), Sergey Ostrovsky (Israel), Alexander Pavlovsky (Israel), Maya Rasooly (Israel), Leah Raykhlin (Israel), Kamila Rutkowska (Poland), Laura Samuel (UK), Jaso Sasaki (Finland), Aibarsha Sultanova (Kazakhstan), Heiko Schmitz (Germany), Courtney Schrobsdorff (USA), Lior Shlezinger (Israel), Keren Tanenbaum (Israel), Limor Toren (Israel), Ingrid Van Dingstee (Holland), Ilya Verpukhovsky (Israel), Satu Yuriko Vanska (Finland), Katrina Laura Vikman (Finland), Kirsten Wilson (UK), Katrina Wakeham (Australia), Jane Watson (Australia)

1996
Claudia Ajmone-Marsan (UK), Gregory Ahss (Israel), Anna Badalyan (Russia), Cyrus Beroukhim (USA), Malin Broman (Denmark), Renaud Capucon (France), Emil Chitakov (Bulgaria), Daniel Cohen (Israel), Samuel Denis (Belgium), Eugenia Epstain (Israel), Line Fredens (Denmark), Jonathan Gandelsman (Israel), Matan Givol (Israel), David Grimal (France), Elina Gurevich (Israel), Anna-Leena Haikola (Finland), Aidine Hoek (Holland), Yuri Kalnits (Russia), Sergey Khatchatrian (Armenia), Piotr Kwasny (Poland), Georgia Lewis (UK), Alexander Lifliand (Israel), Michaela Linsbauer (Austria), Yodfat Miron (Israel), Shira Natif (Israel), Yukimi Niwayama (Japan), Yumi Okada (Japan), Sergei Ostrovsky (Israel), Sarah Quinn (Ireland), Karolina Radziej (Norway), Maya Rasooly (Israel), Lena Rozov (Israel), Jacqueline Saed (USA), Laura Samuel (USA), Shiota Takako (Japan), Lee-Chin Siow (Singapore), Keren Tannenbaum (Israel), Anni-Kaisa Tikala (Finland), Inna Tilis (Israel), Arkady Tulman (Israel), Ingrid Van Dingstee (Holland), Sarah Wacker (Germany), Lars Wehlin (Sweden) Sungmin Yoo (Korea), Anna Zheleznyak (Israel)

1997
Moshe Aharonov (Israel), Ewgeni Andrussenko (Ukraine), Ariadna Antshevskaia (Russia), Lidia Baich (Austria), Tanja Becker-Bender (Germany), Cedric Borgel (France), Burcu Bulbul (Turkey), Daniel Cohen (Israel), Shlomy Dobrinsky (Israel), Haylie Ecker (Australia), Merav Eilon (Israel), Marcos Escobar-Rodriguez (Spain), Olga Fintschenko-Rexroth (Russia), Jonathan Gandelsman (Israel), David Garrett-Bongartz (USA), Evgenija Gelen (Russia), Rachel Golub (USA), Elina Gurevich (Israel), Nin Honl (Austria), Martin Jones (UK), Yuri Kalnits (Russia), Harry Kerr (Cyprus), Kirill Kobantchenko (Austria), Dmitri Kogan (Russia), Elina Kouperman (Ukraine), Alexander Lifliand (Israel), Bracha Malkin (USA), Tom Pigott-Smith (UK), Marianna Racz (Hungary), Yonitte Ryger (USA), Laura Samuel (UK), Sayaka Shoji (Japan), Olga Sidarovitch (Byelorussia), Kinneret Sieradzki (Israel), Julia Suslov (Israel), Keren Tannenbaum (Israel), Wouter Vossen (Holland), Nikolaj Znaider (Denmark)

1998
Clara Baek (Denmark), Sophia Baek (Denmark), Timothy Birchall (UK), Rebecca Chiu (USA), Daniel Cohen (Israel), Shlomy Dobrinsky (Israel), Vaclav Dvorak (Czech Republic), Kristina Ebbersten (Sweden), Haylie Ecker (Australia), Merav Eilon (Israel), Jonathan Gandelsman (Israel), David Garrett-Bongartz (Germany), Gershon Gerchikov (Israel), Matan Givol (Israel), Marie Hanai (Japan), Erik Heide (Sweden), Kirsty Hilton (Australia), Anders Hjortvall (Sweden), Anat Kardontchik (Israel), Harry Kerr (Cyprus), Hanna Khoury (Israel), Daniel Kobylianski(Israel), Genevieve Laurenceau (France), Zohar Lerner (Israel), Kirsten Le Strange (Australia), Bracha Malkin (USA), Francesco Minore (Italy), Hiroshi Oikawa (Japan), Susie Park (Australia), Tom Pigott-Smith (UK), Maya Rasooly (Israel), Anna Safonova (Israel), An Sciarone (Belgium), Nurit Stark (Israel), Klaudia Szlachta (Poland), Keren Tannenbaum (Israel), Arkady Tulman (Israel), Mascha Van Sloten (Holland), Lee Wang (China)

1999
Ane Andersen Signe (Denmark), Annemarie Astrom (Finland), Lucy Baker (UK), James Barclay (UK), Nitzan Canetty (Israel), Daniel Chong (USA), Daniel Cohen (Israel), Elizabeth Cooney (Ireland), Shlomy Dobrinsky (Israel), Vaclav Dvorak (Czech Republic), Julia Freidin (Israel), David Garrett-Bongartz (Germany), Laura Geoffrey (USA), Gershon Gerchikov (Israel), Matan Givol (Israel), Alicia Hui (Canada), Julia Igonina (Belarus), MinJung Kang (USA), Sasha Kazovsky (Israel), Nicolas Kendall (USA), Harry Kerr (Cyprus), Maxim Khokholkov (Russia), Daniel Kossov (Israel), Genevieve Laurenceau (France), Zohar Lerner (Israel), Gad Lev (Israel), Kobi Malkin (Israel), Asi Matatias (Israel), Christina McGann (USA), Annabelle Meare (UK), Cordula Merks (Germany), Linda Parenicova (Czech Republic), Tom Pigott-Smith (UK), Marko Radonic (R. Slovenija), Rachel Ringelstein (Israel), Ruth Rogers (UK), Yoshiaki Shibata (Japan), Teruyoshi Shirata (Japan), Charlie Siem (UK), David Sjogren (Sweden), Nurit Stark (Israel), Keren Tannenbaum (Israel), Marianna Terterian (Russia), Nadezhda Tokareva (Russia), Eva Kristine Vasarhelyi (Denmark), Lydia Westcombe-Evans (UK), Alexandra Wood (UK) Helena Wood (UK)

2000
Jocelyn Adelman (USA), Ksenia Akeinikova (Russia), Alena Baeva (Russia), Lucy Victoria Baker (UK), James Barclay (UK), Nitzan Canetty (Israel), Ying Chai (China), Eizabeth Cooney (Israel), Vaclav Dvorak (Czech Republic), Cordula Eitrich (Austria), Laura Esnaola (Spain), Charlotta Fagius (Sweden), Yulia Freidin (Israel), Simon Gavrikov (Israel), Matan Givol (Israel), Pelin Halkaci (Turkey), Winnie Hanel (Germany), Chloe Hanslip (UK), Aidine Hoek (Holland), Yung-han Huang (Taiwan), Julia Igonina (Belarus), Judith Ingolfsson (Iceland), Takashi Izuhara (Japan), Marko Josifoski (Yugoslavia), Ning Kam (Singapore), Haik Kazazian (Russia), Jee-Hyae Kim (Korea), Kyu-Young Kim (USA), Piotr Kwasny (Poland), Yvonne Lam (USA), Zohar Lerner (Israel), Gad Lev (Israel), Georgia Lewis (UK), Alexander Lifliand (Israel), Kobi Malkin (Israel), Asi Matatias (Israel), Annabelle Meare (UK), Aude Perin-Dureau (France), Tom Pigott-Smith (UK), Ruth Rogers (UK), Charlie Siem (UK), Nurit Stark (Israel), Keren Tannenbaum (Israel), Ingrid Van Dingstee (Holland), Michael Vitenson (Israel), Lydia Westcombe-Evans (UK), Alexandra Wood (UK), Helena Wood (UK), Igor Yuzefovich (Russia), Alexei Zioumbilov (Russia)

2001
Moshe Aharonov (Israel), Atilla Aldemir (Turkey), Alena Baeva (Russia), Lucy Baker (UK), James Barclay (UK), Jonathan Bregman (USA), Angelia Cho (USA), Yuri Cho (Korea), Wojciech Dziembowsky (Poland), Shira Epstein (Israel), Yulia Freidin (Israel), Semion Gavrikov (Israel), Matan Givol (Israel), Pelin Halkaci (Turkey), Emma Hancock (UK), Ady Hlavin (Israel), Yung-han Huang (Taiwan), Lear Janiv (France), Marko Josifoski (Yugoslavia), Haik Kazazian (Armenia), Elena Kekshoeva (Russia), Harry-Neoptolemos Kerr (Cyprus), Sunho Kim (Korea), Gent Koco (Albania), Tali Kravitz (Israel), Hyuk-Joo Kwun (Korea), Annette Larsen-Seul (Denmark), Juhyun Lee (Korea), Jumee Lee (Korea), Sasha Lifliand (Israel), Kobi Malkin (Israel), Tomer Marcus (Israel), Asi Matatias (Israel), Laura Motchalov (Canada), Sergey Ostrovsky (Israel), Linda Parenicova (Czech Republic), Ayumi Paul (Germany), Emily Popham (USA), Shiry Rashkovsky (UK-Israel), A-Rah Shin (Korea), Kinneret Sieradzki (Israel), Min-Jeong Suh (Korea), Julia Suslov (Israel), Karina Suslov (Israel), Klaudia Szlachta (Poland), Jeff Thayer (USA), Aysen Ulucan (Turkey), Maja Vagner (Serbia), Ernesto Villa-Lobos (Mexico), Eric Hui-Ti Wang (Taiwan), Caroline Sungwon Yoon (Canada), So-Young Yoon (Korea), Itamar Zorman (Israel)

2002
Ariadna Antchevskaia (Russia), Alena Baeva (Russia), Alexej Barer (Austria), Amir Bisengaliev (Kazakhstan), Nikita Borissoglebskiy (Russia), Tiberiu Buta (Romania), Nitzan Canetty (Israel), Angelia Cho (USA), Hannah Chung (USA), Elizabeth Cooney (Ireland), Wojciech Dziembowski (Poland), Jonathan Gandelsman (Israel), David Garrett (USA), Semion Gavrikov (Israel), Caner Gencer (Turkey), Pelin Halkaci )Turkey), Marie Hanai (Japan), Emma Hancock (UK), Adi Hlavin (Israel), Julia Igonina (Belarus), Haik Kazazian (Armenia), Maxim Khokholkov (Russia), Jae-Young Kim (Korea), JiYun Kim (Korea), Minjae Kim (Korea), Ritsu Kotake (Japan), Hyuk Joo Kwun (Korea), Je-Hye Lee (Korea), Jumee Lee (Korea), Seok-Jung Lee (Korea), Sasha Lifliand (Israel), Lucja Madziar (Poland), Kobi Malkin (Israel), Hiroshi Oikawa (Japan), Ekaterina Rakhimova (Republic of Sakha-Yakutia), Shiry Rashkovsky (UK-Israel), Hadar Rimon (Israel), Marco Schrצter (Germany), Hande Seker (Turkey), Sayaka Shoji (Japan), Roman Simovitz (Yugoslavia), A-rah Shin (Korea), Ilia Shulman (Israel), Min-Jeong Suh (Korea), Mark Tiktinner (Israel), Yu-Chi Wang (Taiwan), Ori Wissner-Levy (Israel), Esther Yoo (USA), Caroline Sungwon Yoon (Canada), So-Young Yoon (Korea)

2003
Fatima Aaziza (Poland), Alena Baeva (Russia), Nitzan Bartana (Israel), Amir Bisengaliev (Kazakhstan), Nikita Borissoglebsky (Russia), Ishido Jun Bouterey (New Zealand), Nitzan Canetty (Israel), Eliron Cziger (Israel), Marie Dvorska (Czech Republic), Orgesa Dylgjei (Albania), Shira Epstein (Israel), Guy Figer (Israel), Semion Gavrikov (Israel), Julia Igonina (Belarus), Nelli Jabotinsky (Israel), Haik Kazazian (Armenia), Hisham Khoury (Israel), Jae Young Kim (Korea), Ji Yun Kim (Korea), Sun Hee Kim (Korea), Isabelle Kollo (Poland), Hyuk-joo Kwun (Korea), Helen Lapshina (Russia), Eugene Nam Seok, Lee (korea), James Lee (UK), Je Hye Lee (Korea), Seok Jung Lee (Korea), Shir Levy (USA), Sasha Lifliand (Israel), Sascha (Alexander) Maisky (Belgium), Kobi Malkin (Israel), Alissa Margulis (Germany), Anna Mazor (Israel), Ana Margolts (Israel), Suela Mullaj (Albania), Itamar Rashkovsky (UK-Israel), Shiry Rashkovsky (UK-Israel), Anna Reszniak (Poland), Julia Sakharova (U.S), Diana Sapozhnikov (Israel), Erik Schuman (Germany), A-Rah Shin (Korea), Ilia Shulman (Israel), Emily Jane Siddle (UK), Roman Simovitz (Yugoslavia), Alexander Sprung (Germany), Sara Deborrah Struntz (Germany), Midori Sugiyama (Japan), Min Jeong Suh (Korea), Mark Tiktiner (Israel), Hasan Niyaz Tura (Turkey), Alex Fernado Jimbo Viteri (Ecuador), Tamsin Waley-Cohen (U.K-USA), Joanna Wronko (Poland), Hed Yaron-Meirson (Israel), Esther Yoo (USA), Caroline Sungwon Yoon (Canada), So-Young Yoon (Korea)

2004
Alena Baeva (Russia), Yoav Bar (Israel), Nitzan Bartana (Israel), Amir Bisengaliev (Kazakhstan), Nikita Borissoglebsky (Russia), Jun Ishido Bouterey (New Zealand), Anna Cashell (Ireland), Eliron Cziger (Israel), Francesca Dego (Italy-U.S), Ariana Dotto (Italy-USA), Roy Gablinger (Switzerland-Israel), Semion Gavrikov (Israel), Kahae Han (UK-Korea), Johannes Happenhofer (Austria), Julia Igonina (Belarus), Haik Kazazyan (Armenia), Hisham Khoury (Israel), Tamar Koren (Israel), Michal Lavochnik (Israel), James Lee (Korea), Shir Levy (U.S), Sasha Lifliand (Israel), Joy Chay-Jeong Ma (Korea), Sascha Maisky (Belgium), Kobi Malkin (Israel), Monika Malmquist Larsen (Denmark), Anna Margolts (Israel), Bar Markovich (Israel), Anna Mazor (Israel), Jose Monton (Spain), Suela Mullaj (Albania), Timur Pirverdiev (Russia), Stephanie Popovits (Israel), Ekaterina Rakhimova (Republic of Sakha-Yakutia), Itamar Rashkovsky (UK-Israel), Shiry Rashkovsky (UK-Israel), Hadar Rimon (Israel), Diana Sapozhnikov (Israel), Mirka Scepanovic (Yugoslavia), Lena Semenova (Russia), Emily Siddle (UK), Charlie Siem (UK-Norway), Roman Simovitz (Serbia-Montenegro), Midori Sugiyama (Japan), Sevil Ulucan (Turkey), Tamsin Waley-Cohen (UK), Janusz Wawrowski (Poland), Hed Yaron-Meirson (Israel), Esther Yoo (USA), Dina Zemtsova (Russia)

2005
Julie Ahn (USA-Korea), Alena Beava (Russia), Yoav Bar (Israel), Nitzan Bartana (Israel), Nikita Borissoglebsky (Russia), Elizaveta Chnaider (Russia), Fanny Clamagirand (France), Eliron Cziger (Israel), Omer Dor (Israel), Shira Epstein (Israel), Semion Gavrikov (Israel), Wendy Ghysels (Switzerland), Hea Jeong (Heidi) Han (Korea), Johannes Happenhofer (Austria), Marlene Hemmer (Holland), Mengla Huang (China), Haik Kazazian (Armenia), Vasili Kchochriakov (Israel), Hisham Khoury (Israel), Andrzej Ladomirski (Poland), James Lee (Korea-UK), Jonathan Magness (USA), Vlad Maistorovici (Romania), Kobi Malkin (Israel), Tomer Marcus (Israel), Viktoriya Margasyuk (Russia), Anna Mazor (Israel), Anita Mishoukova (Russia), Jose Monton (Spain), Anna Margolts (Israel), Adelia Myslov (Russia), Nadja Nevolovitsch (Germany-Russia), Jana Novakova (Czech Republic), Moti Pavlove (Israel), Ekaterina Rakhimova (Republic of Sakha Yakutia), Shiry Rashkovsky (UK-Israel), Leonard Schreiber (Belgium), Ken Schumann (Germany), Christoph Seybold (germany), Lev Solodovnikov (Russia), Ping Sun (China), Tibor Szomora (Hungary), Agasta Szymczewska (Poland), Perry Tal (Israel), Sevil Ulucan (Turkey), Tamsin Waley-Cohen (UK-USA), Roisin Walters (Ireland), Hed Yaron-Meirson (Israel), Jia Zhang (China), Yu Zhuang (China), Itamar Zorman (Israel), Francesca Dego (Italy-U.S), Shir levy (USA), Joy Chay-Jeong Ma (Korea), Fredric Moezinia (UK), Stephanie Popovits (Israel), Itamar Rashkovsky (UK-Israel), Arslan Sajfi (Russia), Yang Zhang (China)

2006
Alena Baeva (Russia), Francesca Dego (Italy-USA), Milena Djukic (Serbia), Omer Dor (Israel), Sara Drake (New Zealand), Shira Epstein (Israel), Semion Gavrikov (Israel), Michal Lavochnik (Israel), James Lee (UK-Korea), Elina Lev (Russia), Li Yoe-Yen (Germany), Maya Lorenzen (Israel), Tomer Marcus (Israel), Benedicte Mayeur (Belgium), Anna Margolts (Israel), Sophie Moser (Germany), Roman Patocka (Czech Republic), Shiry Rashkovsky (Israel-UK), Victoria Sayles (U.K), Roman Simovitz (Montenegro), David Strongin (Israel), Emre Engin (Turkey), Lyrit Milgram (Canada), Claudia Zorbas (Hungary-Australia), Ricky Moezinia (UK), Itamar Rashkovsky (Israel-UK), Shir Levy (USA)

2007
Tatiana Andriievska (Ukraine), Daniel Askerov (Israel), Virgil Boutellis (France), Can Canbolat (Turkey), Milena Djukic (Serbia), Omer Dor (Israel), Gulen Ege (Turkey), Emre Engin (Turkey), Shira Epstein (Israel), Semion Gavrikov (Israel), Noelle Gruebler (Switzerland), Xavier Inchausti (Argentina), Hisham Khoury (Israel), Eren Kustan (Turkey), Robert Lakatos (Serbia), Michal Lavochnik (Israel), James Lee (Korea-UK), Elina Lev (Russia), Shir Levy (USA), Chang Ho Lim (Korea), Maya Lorenzen (Israel), Vlad Maistorovici (Romania), Hikaru Matsukawa (Japan), Ilya Movchan (Russia), Adelia Myslov (Russia), Roman Patocka (Czech Republic), Julien Penkov (France-Bulgaria), Liya Petrova (Bulgaria), Edgar Pujol (Spain-Switzerland), Shiry Rashkovsky (Israel-UK), Susanne Schaffer (Germany), Elicia Silverstein (USA), Roman Simovitz (Montenegro), Joo Yeon Sir (Korea), David Strongin (Israel), Lea Tuuri (Finland), Pieter Viljoen (Canada), Ori Wissner-Levy (Israel), Hed Yaron-Meirson (Israel), Gצkחe Yorgun (Turkey), Claudia Zorbas (Australia-Hungary), Itamar Zorman (Israel), Adi Feld (Israel), Anna Mazor (Israel) Itamar Rashkovsky (Israel-UK)

2008
Boris Abramov (Israel), Daniel Aizenshtadt (Israel), Niv Ashkenazi (USA-Israel), Margareta Benkova (Serbia), Noemie Bialobroda (France), Virgil Boutellis (France), Ye Jin Byun (Korea), Sijie (Susie) Chen (UK), Dante Coutinho (Brazil), Emily Dellit (Australia), Omer Dor (Israel), Shira Epstein (Israel), Sadie Fields (Canada), Noelle Gruebler (Switzerland), Yaniv Gutman (Israel), Kristina Hinova (Bulgaria), Nelli Jabotinsky (Israel), Martyn Jackson (UK), Maia Jasper (USA), Yihua Jin (China), Anna Koryatskaya (Russia), Eren Kustan (Turkey), Michal Lavochnik (Israel), Anne Lee (USA-Taiwan), Edouard Maetzener (Switzerland-France), Tomer Marcus (Israel), Bar Markovich (Israel),Mion Nakamura (Japan), Angelina Nalbantova (Bulgaria), Nadja Nevolovitsch (Germany-Russia), Julien Penkov (France-Bulgaria), Sergey Pospelov (Russia), Aylen Pritchin (Russia), Liora Rips (Israel), Sebastian Silen (Finland), Branko Simic (Serbia), Lev Solodovnikov (Russia), David Strongin (Israel), Hanah Elizabeth Stuart (USA), Julia Suslov (Israel), Mark Tiktiner (Israel), Matsuzawa Tsubasa (Japan), Mathieu Van Bellen (Holland), Martine Van Stigt Thans (Holland), Ori Wissner-Levy (Israel), Nonthaphat Wongwechwiwat (Thailand), Jueyoung Yang (Korea), Dong-Hwan Yoon (Korea), Adi Feld (Israel), Giordano Franchetti (Italy-USA), Itamar Rashkovsky (Israel-UK), Elina Rubio Pentcheva (Spain), Ricky Moezinia (UK)

2009
Anastasia Agapova (Russia), Daniel Aizenshtadt (Israel), Dmitri (Daniel) Askerov (Israel), Margareta Benkova (Serbia), Kamila Bydlowska (Poland), Ga Hyun Cho (Korea), Omer Dor (Israel), Giordano Franchetti (Italy-USA), Semion Gavrikov (Israel), Yemi Gonzales (USA), Mikaela Holland (USA), Daria Kuchenova (Russia), Noelle Gruebler (Switzerland), Petteri Iivonen (Finland), Martyn Jackson (UK), Hisham Khoury (Israel), Lee Young Kim (Korea), Rachel Koblyakov (USA-Israel), Anna Korjatskaja (Russia), Roland Hצlzl (Austria), Eren Kustan (Turkey), Shir Levy (USA-Israel), Joo Hye Lim (Korea), Lev Solodovnikov (Russia), Tomer Marcus (Israel), Bar Markovich (Israel) Hikaru Matsukawa (Japan), Adelia Myslov (Russia-UK), Filip Pogady (Austria) Liora Rips (Israel), Silviya Savova (Bulgaria), Sebastian Silen (Finland), Christian Sitzmann (USA-Germany), Edouard Maetzener (Switzerland-France), Robert Switala (USA), Perry Tal (Israel), Kateryna Timokhina (Ukraine), Ekaterina Valiulina (Russia), Nora Van der Stelt (Holland), Eurydice Vernay (Switzerland), Iskandar Widjaja (Indonesia), Ying Xue (China), Dong-Hwan Yoon (Korea), Sulki Yu (Korea), Se Tsoy (Korea), Adi Feld (Israel), Osman Eyublu (Azerbaijan), Elina Rubio Pentcheva (Spain), Itamar Rashkovsky (Israel-UK) Viola Lotem Beider (Israel), Yoni Gertner (Israel-USA), Shiry Rashkovsky (Israel-UK), Brett Walfish (USA) Cello Noa Ayali (Israel), Ofer Canetti (Israel), Oded Hadar (Israel), Shulamit Sarid (Israel)

2010
Anastasia Agapova (Russia), Daniel Aizenshtadt (Israel), Helms Miriam Alien (Norway), Daniel Askerov (Israel), Floor Braam (Holland), Maia Cabeza (Canada-USA), Sophia Cho (USA), Eliron Cziger (Israel), Agata Daraskaite (Lithuania) Yonatan Grinberg (Israel), Hagen Guro Kleven (Norway), Mikaela Holland (USA), Petteri Iivonen (Finland), Jakub Junek (Czech Republic), Tomomi Iwasaki (Japan), Hwi-Eun Kim (Korea), JiWon Kim (South Korea), Soh-Yon Kim (Korea), Yuliya Kopylova (Russia), Youngkun Kwak (Germany), Shir Levy (USA), Maya Lorenzen (Israel), Victoria Margasyuk (Russia), Bar Markovich (Israel), Joan Martinez (France), Iva Miletic (Serbia), Solenne Paidassi (France), Rosanne Philippens (Holland), Hajnal Pivnick (USA-Hungary), Filip Pogady (Austria), Sergey Pospelov (Russia), Aylen Pritchin (Russia), Gabriela Queiroz (Brazil), Ilia Shulman (Israel), Silviya Savova (Bulgaria), Sebastian Silen (Finland), Dragan Sredojevic (Serbia), Hanah E. Stuart (USA), Danbi Um (Korea), Ekaterina Valiulina (Russia), Mathieu van Bellen (Holland), Eurydice Vernay (Switzerland), Iskandar Widjaja (Indonesia), Itamar Rashkovsky (England-Israel), Yigit Karatas (Turkey) Viola Yoni Gertner (Israel-USA), Caroline Gilbert (USA), Aglaya Gonzalez (Spain), Hannah Nicholas (USA), Shiry Rashkovsky (England-Israel), Brett Walfish (USA) Cello Noa Ayali (Israel), Oded Hadar (Israel), Elad Kabilio (Israel), Laura Kegeles (USA), Gal Nyska (Israel), Nadia Reich (Germany)