שלמה שם טוב
24 ביולי-11 באוגוסט
2022-06-22T17:36:49+03:00
שלמה שם טוב (ישראל)

נולד בישראל. החל את לימודי הנגינה בפסנתר בגיל חמש אצל הגב' הדסה ביריביס, ולאחר מכן המשיך עם הפרופסור אריה ורדי באקדמיה למוזיקה שבאוניברסיטת תל-אביב, שם סיים בהצטיינות יתרה תואר ראשון ותואר מאסטר.
השתלם בנגינת מוזיקה קאמרית בהדרכתם של מר חיים טאוב ובני אורן בארץ, וכן, עם פיטר פויכטוונגר בלונדון, אייזיק שטרן וברנרד גרינהאוז בארצות הברית.

בוגר "יחידת הנגנים הצעירים" של המרכז למוזיקה בירושלים, תיכון "תלמה ילין" לאמנויות, ופרויקט "מוזיקאי מצטיין" של חיל החינוך בצה"ל. זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל ובמענקי קלירמונט כמה שנים ברציפות. בגיל 13 הופיע לראשונה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של מאסטרו זובין מהטה עם הקונצ'רטו הראשון מאת בטהובן, ומאז הופיע עם רוב התזמורות בארץ.

כמו כן הופיע כסולן עם תזמורת "פילהרמוניה" של לונדון, התזמורת הלאומית של בריסל, הקאמרית של סנט פטרסבורג ושל ריגה בסיוריהן באירופה, עם הסימפונית של פראג ועוד. מרבה לנגן כסולן וברסיטלים קאמריים ברחבי הארץ, אירופה, ארצות הברית, קנדה, ארגנטינה ואוסטרליה.

בנוסף לכך, השתתף בפסטיבלים חשובים למוזיקה כמו מונטפלייה בצרפת; בפסטיבל
ברלין, דויסבורג, פרו, נוישטאט, נויס ובטהובן בגרמניה; בפסטיבל ישראל, במפגשים הבינלאומיים למוזיקה קאמרית בירושלים בניהולו של מאסטרו אייזיק שטרן; בפסטיבל "כפר בלום" ו"קשת אילון" בגליל העליון.

בשנת 2001 זכה בפרס מיוחד בתחרות ע"ש "אומברטו מיכאלי" במילאנו, איטליה.
כמו כן לאחרונה החל לעסוק בהוראה ובהדרכה של מוזיקה קאמרית, ובפעילות למען הקהילה.

Go to Top