הגברת דיאנה ריג מציגה את היצירה "נסיקת העפרוני" של המלחין האנגלי ראלף ווהן וויליאמס

הגברת דיאנה ריג שנפטרה החודש, בוחנת את הפופולריות המתמשכת של היצירה "נסיקת העפרוני" שנכתבה על ידי המלחין האנגלי ראלף ווהן וויליאמס. היצירה נבחרה לאחרונה כיצירת "המוסיקה הקלאסית האהובה" על בריטניה על ידי מאזיני Desert Island Discs on BBC Radio 4.

"נסיקת העפרוני" הולחנה בנקודת מפנה מרכזית בהיסטוריה העולמית, ומייצגת מוסיקה לכל אירוע. היא מושמעת בטקסים כגון לידות, מוות ונישואין, ויוצרי סרטים המעוניינים ליצור תחושה פסטורלית אנגלית משתמשים בה. בין מעריצי היצירה גם השחקן פיטר סאליס, המעוניין שייקבר עמו עותק של היצירה, הכנרת הנודעת טסמין ליטל, שניגנה את היצירה במסגרת ה-BBC Proms ומבקר המוסיקה מייקל קנדי, שהיה חברו האישי של ווהן וויליאמס.

התוכנית כוללת ביצוע חדש ויפהפה של היצירה באותו אולם בכפר בו היא נשמעה לראשונה בדצמבר 1920. נסיקת העפרוני, מבוצעת על ידי הכנרת הצעירה והמבטיחה, ג'וליה הוואנג בת ה-15 והפסנתרן צ'רלס מתיוס בעיבוד המקורי לכינור ופסנתר.

ג'וליה היא בוגרת קשת אילון והשתתפה בקורס הקיץ בשנת 2016.

https://www.thestrad.com/video/dame-diana-rigg-presents-vaughan-williamss-the-lark-ascending/11202.article?fbclid=IwAR1-0o7l-irZ9QquF1P4JfN3mY8Ie33FKNlRlf55_jwzWrnfWkX3KivrIaI

2020-09-30T07:15:52+03:00
Go to Top