קורס קיץ2019-10-07T12:41:05+00:00
Sorry there has been a problem with your feed.

קורס הקיץ הבינלאומי של קשת אילון לנגני כלי קשת

קורס הקיץ הבינלאומי לנגני כלי קשת הוא תוכנית בת שלושה שבועות המיועדת לנגנים מישראל ומהעולם כולו. התוכנית כוללת הנחיה אישית על ידי מורים מובילים, כיתות אמן, סדנאות חדשניות, נגינת סולו בקונצרטים וכן תוכנית ספורט מיוחדת לירי בחץ וקשת אולימפית. כנרים, ויולנים וצ’לנים מצטיינים מארבע כנפות תבל, רבים מהם זוכי פרסים בתחרויות בינלאומיות – משתתפים בכל קיץ בקורס לאחר שנבחרו באמצעות אודיציות קפדניות. כל הפעילויות המתקיימות בקורס הקיץ, כולל שיעורים אישיים וכיתות אמן, פתוחות לקהל הרחב חינם אין כסף, זולת הכניסה לקונצרטים שמתקיימים מדי ערב באולם בר אוריין, הכרוכה בתשלום צנוע שמיועד לכיסוי הוצאות שוטפות.

1,250 מבוגרי קשת אילון ברחבי העולם ממשיכים לשמור על קשר עם מרכז המוסיקה ומסייעים בקידומו.

את הבקשות להרשמה יש להגיש באמצעות אתר SlideRoom

נא מלאו את טופס ההרשמה שלכם כאן

על הבקשות לכלול:
$150 כדמי הרשמה שאינם מוחזרים
הקלטות לאודיציה של 2 יצירות שונות / מנוגדות (אפשרי פרק מכל יצירה) בפורמט של קישור ליו-טיוב או קובץ וידיאו (mpg, avi, etc.)
קורות חיים כתובים בפורמט “סיפורי” שלא יעלה על 150 מילים – ראה דוגמה כאן
תמונת ראש צבעונית עם רקע בהיר ראו דוגמה כאן (על הצילום להתאים ללוח תמונות של כל הסטודנטים ולמטרות פרסום)
במידת הצורך – טופס לבקשת סיוע פיננסי ומסמכים נילווים להורדה כאן  את הנ”ל יש לשלוח ישירות במייל ל-marcela@kesheteilon.org.il

תאריכי הקורס: 26 ביולי – 13 באוגוסט, 2020

מועד אחרון להרשמה:  28 בפברואר, 2020

מועד אחרון להעברת המלצות המורה: 15 במרץ, 2020  

מועד אחרון להעברת שינויים ברפרטואר: 15 ביוני, 2020

דמי הרשמה ושכר לימוד:
יש לצרף לטופס ההרשמה דמי הרשמה (שלא יוחזרו) בסך $150.  חל על כל הנרשמים ללא יוצא מהכלל.
שכר לימוד בסך 12,000 ש”ח סכום זה מכסה לינה, כלכלה מלאה, שיעורים אישיים, השתתפות בסדנאות, נסיעות מאורגנות ופעילות חברתית. התשלום חל על כל המועמדים שהתקבלו.
ניתן לשלם בש”ח, בדולרים, בלירות שטרלינג ובאירו. הסכומים ישולמו בהתאם לשער החליפין הרשמי ביום התשלום.
צורות תשלום:
דמי ההרשמה ישולמו ישירות באמצעות אתר SLIDEROOM.
שאר שכ”ל ניתן לשלם באמצעות:
העברה בנקאית:
אנא ציינו בסעיף ההערות בהעברה – שכר לימוד ואת שמכם.
בנק הפועלים, סניף נהריה (716), מספר חשבון 28346
קשת אילון מלכ”ר מספר 58-018-637-7
קוד מהיר – Poalilit / IBAN IL 96-0127-1600-0000-0028346

Paypal:
כדי לשלם ב- Paypal, עקבו אחרי הקישורית הבאה

תשלום בכרטיס אשראי:
אנו מכבדים את כל כרטיסי האשראי
תשלום בהמחאה:
כתבו את ההמחאה לפקודת קשת אילון Reg. Org. (ע”ר) ושלחו אותה לכתובת: המרכז למוסיקה קשת אילון, לידי מרסלה ברקאי, ת”ד 1006, קיבוץ אילון, ד”נ גליל מערבי 2284500, ישראל

מלגות
לרשותנו מלגות בסכומים שונים המיועדות לעזור לכנרים, ויולנים וצ’לנים מצטיינים הנזקקים לסיוע על מנת להשתתף בקורס הקיץ. כדי לקבל מלגה על המועמדים להשלים את הליך ההרשמה במלואו כולל הגשת בקשה למלגה בכתב (ניתן למצוא לינק להורדת טופס בגוף טופס ההרשמה) ומילוי הטפסים הרלוונטיים במלואם, ולצרף אליה את המסמכים הפיננסיים הדרושים (תלושי משכורת והצהרה בדבר המצב הפיננסי). רק לאחר שנקבל את חומר ההרשמה והאודיציה תיקבע הזכאות של המועמד למלגה והסכום שלו הוא זכאי.

ביטוח בריאות, ביטוח לכלי הנגינה וביטוח לחפצים אישיים ולציוד: כל משתתף אחראי להציג אישור שבידיו ביטוח רפואי אישי, הכולל ביטוח נגד תאונות, וכן ביטוח ציוד אישי, כולל כלי הנגינה. יש לשלוח את המסמכים הללו, כולל מסמך “שחרור מאחריות” שנחתם על ידי חברת הביטוח של כלי הנגינה יחד עם אישורו שאכן ישתתף בקורס.
ביטולים
תלמיד שהתקבל ונאלץ לבטל את השתתפותו בקורס מסיבה כלשהי, יחויב בדמי ביטול בסך של 4,500 ₪ משכר הלימוד, תלוי במועד הביטול ולא יאוחר מ-30 ביוני. לאחר מכן לא נוכל לזכות את חשבונו בשום סכום, חוץ מאשר במקרי חירום רפואיים שיש לגבותם במסמכים, ובמקרים כאלה יזדכה המועמד על החלק היחסי בשכר המגורים והכלכלה.
תנאים השתתפות:
המשתתפים צריכים להגיע לקיבוץ אילון ביום ראשון, 26 ביולי, 2020 ולהישאר במסגרת הקורס עד לסיומו של קונצרט וטקס הסיום שייערך באילון ביום רביעי, 12 באוגוסט, 2020. פיזור הקורס יערך ביום חמישי 13 באוגוסט 2020 בשעה 9:00 בבוקר.
תחבורה לאילון: אנו מציעים למשתתפים שמגיעים משדה התעופה בן גוריון לאילון לקחת את הרכבת משדה התעופה לנהריה, העיר הסמוכה לאילון (והתחנה הסופית של הרכבת). שם תחכה להם הסעה לקיבוץ. נוכל לשלוח את לוחות הזמנים של הרכבת בהתאם למועדי הטיסה של כל משתתף.

תחבורה לשדה התעופה: ביום חמישי 13 באוגוסט 2020 בשעה 9:00 בבוקר תצא הסעה מאילון לתחנת הרכבת בנהריה.
חובה על כל המשתתפים להשתתף בקורס במלואו

מרכז המוסיקה קשת אילון הוא מלכ”ר (מוסד ללא כוונת רווח) רשום. המימון שלו מבוסס על תרומות של קרנות, ארגונים אנשים פרטיים.

כינור:
ויולה:
צ’לו:
אומנים בני כבוד:
פסנתר:
סדנת קדנצות ואילתור:
האטליה לכינורות וקשתות:
חץ וקשת:

האטלייה לכינורות וקשתות

סדנה פתוחה זו מעניקה לתלמידים ולמורים הזדמנות נדירה לצפות ולחוות את אמנות בניית כלי הקשת, עם אנשי המקצוע העומדים לרשותם – בוני הכינורות אדם קורמן (ישראל) ויואב פינקלשטיין (ישראל) ובונה הקשתות דניאל שמידט (גרמניה). האטלייה מספק למשתתפי הקורס, מורים וסטודנטים, את התיקונים הבסיסיים בכלי הנגינה ומנחה אותם בנושא הטיפול בהם ובתחזוקתם.

סדנת ירי בחץ וקשת אולימפית

פעילות ספורט ייחודית זו אומצה על ידי קשת אילון ביוזמתו של בונה הכינורות הותיק אמנון וינשטיין, שנמנה על מייסדי הפרויקט. יחד עם אנשי מקצוע בתחום הקשתות – נבנתה תוכנית אימונים המתבססת על הדמיון בין הנגינה בכינור והירי בקשת מבחינת היציבה, השימוש באותן קבוצות שרירים, הריכוז והקואורדינציה הנדרשים ועוד. אימוני הקשתות, בהם לוקחים חלק כל משתתפי הקורס תורמים לשיפור נגינתם, מחזקים את כושר הריכוז וההתמדה בנגינה והיכולת להתעלם מגורמים מסיחים בסביבה; זאת, כמובן, במקביל לנתינת האפשרות להתאוורר ולקחת פסק זמן לאחר שעות רבות של תרגול בנגינה בחדר סגור. את האימונים מנחים מדריכי קשתות מיומנים ממועדוני קשתות מהארץ ומהעולם.

מוסיקאים צעירים, נגני כלי קשת, אמנים, ידידים, מאזינים, שוחרי מוסיקה יקרים,

ושוב אנחנו אתכם בין הדגלים המתנופפים, צלילי כלי הקשת ובליל השפות מרחבי העולם, ההופכים את קיבוץ אילון שבגליל המערבי למרכז בינלאומי מרגש, בו מתארחים עתה   מוסיקאים רבים מרחבי העולם. כולם התאספו כאן לתקופה של שלושה שבועות של עשיית מוסיקה באיכות גבוהה.

לצד פעילויות הקורס הקבועות, הכוללות שיעורים אישיים, מופעי אמן, מופעי מוסיקה קאמרית, פעילות ספורט של ירי בקשת אולימפית וקונצרטים מדי ערב, נתמקד הקיץ בשלושה נושאים עיקריים:

  • ראשית: הניגוד המתמשך בין הרצון לפתח את כישרונם של הצעירים המוגדרים כ”ילדי פלא” לבין הניסיון לשמור על שגרת חייהם הרגילה. נבחן את המושג “הורה נמר”, לאור השיטה בה נהג לאופולד מוצרט בחינוך ילדיו המחוננים.
  • שנית: נערוך היכרות עם המסה שכתב לאופולד מוצרט לפני כ-300 שנה, העוסקת בעקרונות הבסיסיים של נגינת הכינור שהשפעתם ניכרת גם על נגינת הכינור של ימינו.
  • נלמד את אמנות כתיבת ה”קאדנצה” לקונצרטים, בסדנה מיוחדת בהדרכתו של נועם סיוון – פסנתרן, מלחין ואמן רב-תחומי, פרופסור בבית הספר ג’וליארד למוסיקה ובמכון קרטיס.

התוכניות, שכולם פתוחות לציבור, יתחילו ב -22 ביולי ויסתיימו ב -7 באוגוסט (כולל). כל התוכניות הן ללא תשלום, למעט קונצרטי הערב באולם הקונצרטים בר-אוריין, עבורם יש לרכוש כרטיסים במחיר 70 ₪ לכיסוי עלויות.

אתם מוזמנים להגיע לאילון שבגליל המערבי וליהנות מחוויה מוסיקלית מרגשת באווירה בינלאומית!

להיתראות,
רמי שלמור, יצחק רשקובסקי, גלעד שיבא וניצה אבידן

לחצו כאן להורדת תכנית האירועים המלאה

טעימה מקורס 2017

מנגינת קשת אילון נמשכת… (2016)

לוח אירועים 2018

לא ניתן למוסיקה להיאלם (2014)