Loading...
על אודות קשת אילון2020-03-26T09:53:22+00:00
על אודות קשת אילון

מי אנחנו?
המרכז למוסיקה קשת אילון נוסד ב-1990 בקיבוץ אילון שבגליל המערבי במטרה לטפח נגני כלי קשת צעירים מישראל ומהעולם כולו ולקדמם. הפעילויות המוסיקליות של המרכז המיועדות לנגנים ברמה הגבוהה ביותר הפכו כבר לשם דבר בעולם המוזיקה ומושכות מדי שנה עשרות מטובי הנגנים הצעירים של ימינו. רבים מ-1,350 בוגרי המרכז המשיכו לקריירת סולו מפוארת, זוכים בתחרויות החשובות בעולם, משמשים נגנים ראשיים בתזמורות מובילות ומהווים שגרירים של רצון טוב לגליל המערבי ולישראל כולה.

מה מטרותינו?
מטרת המרכז לקדם את נגינת כלי הקשת בישראל ובעולם, ולהבטיח, שכל תלמיד מוכשר יוכל לנגן, ללא קשר ליכולותיו הכלכליות ולצורך כך אנחנו מגייסים תרומות מאנשים שהמוסיקה, הגליל, המצוינות והציונות קרובים ללבם. בנוסף לזאת, אנו חפצים לחבר בין עמים ותרבויות, להביא תרבות איכותית לפריפריה, ליצור מקומות תעסוקה בגליל המערבי ולהוות אבן שואבת לאוכלוסייה שתרצה להגיע לאזור. המרכז מתקיים בעזרת ידידים בארץ ובעולם המסייעים בגיוס תרומות ועורכים קונצרטים להרמת תרומות, וכן בתמיכתם של האנשים הבאים.

מה הפעולות העיקריות שלנו?
המרכז עורך שלושה אירועים מרכזיים בשנה: סמינר חורף, סמינר אביב וקורס קיץ.
סמינר החורף וסמינר האביב מיועדים לנגנים צעירים מישראל המגיעים על פי המלצת מוריהם. בסמינרים הללו, שכל אחד מהם נמשך שלושה-ארבעה ימים בתנאי פנימייה במקום, לומדים התלמידים ממיטב המורים שמתקבצים מכל רחבי העולם, ומתנסים בנגינה פרטנית ובנגינה באנסמבלים. מטרת הסמינרים היא לעודד את הנגינה בכלי קשת בישראל.
קורס הקיץ הבינלאומי נערך במשך כשלושה שבועות, הוא גולת הכותרת של פעילותו של המרכז, והוא מיועד לנגנים צעירים ברמה הגבוהה ביותר. כ-55 סטודנטים מתוך יותר מ-400 נרשמים מתקבלים מדי שנה לאחר סינון קפדני. במהלך הקורס הם משתתפים בכיתות אמן, מקבלים הדרכה אישית מטובי המורים בעולם, צוברים ניסיון בימתי חשוב מעין כמותו, ומתנסים בנגינה במוסיקה קאמרית ובנגינת אנסמבל של כל המשתתפים.

מרכז המוסיקה קשת אילון חרת על דגלו קירוב לבבות וצמצום פערים בין צעירים יהודים לערבים באמצעות המוסיקה. הרעיון על פיו יש לאפשר לכל תלמיד מוכשר לנגן, הוביל אותנו גם למרכזים מוסיקליים בחברה הערבית. עד כה שיתפנו פעולה עם מרכזים כאלה בערערעה ובג’ת שבמשולש, וכן עם עמותת פוליפוני לחינוך בנצרת, ועם מרכז המוסיקה בקלנסוואה, גם הוא במשולש. בנוסף לזאת, אנו מטפחים נגנים צעירים מהחברה הערבית מכל רחבי הארץ במגמה שישתלבו בסמינרים ובקורס הקיץ ויצרו קשרים אישיים עם יתר המשתתפים.

בנוסף לזאת, משנת 2002 עורך המרכז סדרת קונצרטים במהלך השנה. הסדרה “קשת של צלילים” מתקיימת באולם בר-אוריין וכוללת 11 קונצרטים. הסדרה מציעה קשת מגוונת של יצירות הכוללות בעיקר הרכבים של מוסיקה קלאסית וקולית בביצוע האמנים הטובים ביותר בתחומם. בנוסף לזאת, מביאה הסדרה מוסיקת עולם וזמר עברי.

וזה עוד לא הכול
כי מרכז המוסיקה קשת אילון הוא בית למוסיקאים שונים מכל רחבי הארץ והעולם. הם מגיעים אלינו כדי להתאמן באווירה של שקט פסטורלי וריכוז, ועל פי עדותם, השקט והריחוק מהעיר הסואנת ומאורות הזרקורים, מאפשרים להם לעסוק במוסיקה ללא הפרעה. כתוצאה מכך, לעתים, שלושה שבועות בקשת אילון שווי ערך מבחינת התוצאות לשנת לימודים שלמה במוסדות גבוהים למוסיקה ברחבי העולם. המרכז כולל קמפוס מגורים מרווח, קפיטריה יפה שצופה אל הנוף, אולם קונצרטים בעל אקוסטיקה מצוינת ובו 256 מקומות, פסנתרים משובחים שעומדים לרשות המוסיקאים שמתארחים בקמפוס וכן חללי אימון נוספים.

ופנינו לעתיד
בימים אלה אנו עמלים בקשת אילון על התוכניות להקמת בית ספר בינלאומי למוסיקאים. בית הספר, שיפעל בתנאי פנימייה, יהיה בית ספר תלת שנתי שייתן מענה לצרכיהם של נגני כלי קשת צעירים מכל שכבות החברה הישראלית ומכל רחבי העולם, ללא קשר ליכולתם הכלכלית של הוריהם. בנוסף ללימודי המוסיקה ילמדו התלמידים לקראת תעודת בגרות בינלאומית עם בני גילם, ובבית הספר יינתן דגש מיוחד גם לחיי החברה. אנחנו, בקשת אילון מאמינים, שהמוסיקאי, לצד מצוינות אמנותית, הוא בראש ובראשונה אדם.

הקמתו של בית הספר הבינלאומי תמשוך מוסיקאים לגליל המערבי ותייצר מקומות עבודה חדשים באזור, תעלה קרנו בכל רחבי העולם ותשרטט מחדש את גבולות הפריפריה מול המרכז.

רוצים להצטרף לעשייה שלנו?  תרמו לנו

מצפה יצחק

הקונכיה האקוסטית

מעונות  הסטונדטים והקפיטריה

הקפיטריה של קשת אילון

Go to Top