Loading...
אודות2023-10-27T21:52:22+03:00
אודות קשת אילון

מי אנחנו?
המרכז למוסיקה קשת אילון נוסד ב-1990 בקיבוץ אילון שבגליל המערבי במטרה לטפח נגני כלי קשת צעירים מישראל ומרחבי העולם ולקדמם. הפעילויות המוסיקליות של המרכז המיועדות לנגנים ברמה הגבוהה ביותר הפכו כבר לשם דבר בעולם המוזיקה ומושכות מדי שנה עשרות מטובי הנגנים הצעירים של ימינו. רבים מ-1,400 בוגרי המרכז המשיכו מכאן ואילך לקריירת סולו מפוארת, זוכים בתחרויות החשובות בעולם, משמשים נגנים ראשיים בתזמורות מובילות ומהווים שגרירים של רצון טוב לגליל המערבי ולישראל כולה.

מה הן מטרותינו?
מטרת המרכז לקדם את נגינת כלי הקשת בישראל ובעולם, ולהבטיח, שכל תלמיד מוכשר יוכל ללמוד לנגן, ולהתקדם בהתאם לכשרונו, וללא קשר ליכולותיו הכלכליות. בנוסף לזאת, אנו חפצים לחבר באמצעות המוסיקה בין קהילות שונות ותרבויות, להביא תרבות איכותית לפריפריה, ליצור מקומות תעסוקה בגליל המערבי ולהוות אבן שואבת לאוכלוסייה המעוניינת להגיע לאזור. המרכז מתקיים בעזרת ידידים בארץ ובעולם שהמוסיקה, הגליל, המצוינות והציונות קרובים ללבם. כמו כן אנו עורכים קונצרטים בארץ ובעולם להרמת תרומות, בין השאר בתמיכתם של האנשים הבאים.

הפעילויות העיקריות שלנו
המרכז עורך שלושה אירועים מרכזיים בשנה: סמינר חורף, סמינר אביב וקורס קיץ.
סמינר החורף וסמינר האביב מיועדים לנגנים צעירים מישראל המגיעים על פי המלצת מוריהם. בסמינרים הללו, שכל אחד מהם נמשך שלושה-ארבעה ימים בתנאי פנימייה במקום, לומדים התלמידים ממיטב המורים שמתקבצים מכל רחבי העולם, ומתנסים בנגינה פרטנית ובנגינה באנסמבלים. מטרת הסמינרים היא לעודד את הנגינה בכלי קשת בישראל.

קורס הקיץ הבינלאומי שנערך במשך כשלושה שבועות, הוא גולת הכותרת של פעילותו של המרכז, והוא מיועד לנגנים צעירים ברמה הגבוהה ביותר. כ-55-60 סטודנטים מתוך יותר מ-400 נרשמים מתקבלים מדי שנה לאחר סינון קפדני. במהלך הקורס הם משתתפים בכיתות אמן, מקבלים הדרכה אישית מטובי האמנים והמורים בעולם, צוברים ניסיון בימתי חשוב מעין כמותו כסולנים ומתנסים בנגינה במוסיקה קאמרית ובנגינת אנסמבל של כל המשתתפים.

מרכז המוסיקה קשת אילון חרת על דגלו קירוב לבבות וצמצום פערים בין צעירים יהודים לערבים באמצעות המוסיקה. הרעיון על פיו יש לאפשר לכל תלמיד מוכשר לנגן, הוביל אותנו גם למרכזים מוסיקליים בחברה הערבית. עד כה שיתפנו פעולה עם מרכזים כאלה בערערעה ובג’ת שבמשולש, וכן עם עמותת פוליפוני לחינוך בנצרת, ועם מרכז המוסיקה בקלנסוואה, גם היא במשולש. בנוסף לזאת, אנו מטפחים נגנים צעירים מהחברה הערבית מיישובים שונים מכל רחבי הארץ, במגמה שישתלבו בסמינרים ובקורסי הקיץ וייצרו קשרים אישיים עם יתר המשתתפים.

משנת 2002 עורך המרכז סדרת קונצרטים במהלך השנה. הסדרה – “קשת של צלילים” – מתקיימת באולם בר-אוריין האיכותי וכוללת כ-9-10 קונצרטים. הסדרה מציעה קשת מגוונת של יצירות הכוללות בעיקר הרכבים של מוסיקה קלאסית, כלית וקולית, מוסיקת עולם וזמר עברי, בביצוע האמנים הטובים ביותר בתחומם.

וזה עוד לא הכול
כי מרכז המוסיקה קשת אילון הוא בית למוסיקאים שונים מכל רחבי הארץ והעולם. הם מגיעים אלינו כדי להתאמן באווירה של שקט פסטורלי וריכוז, ועל פי עדותם, השקט והריחוק מהעיר הסואנת ומאורות הזרקורים, מאפשרים להם לעסוק במוסיקה ללא הפרעה. כתוצאה מכך, לעתים, שלושה שבועות בקשת אילון הם שווי ערך מבחינת התוצאות לשנת לימודים שלמה במוסדות גבוהים למוסיקה ברחבי העולם. המרכז כולל קמפוס מגורים מרווח, קפיטריה יפה הצופה אל הנוף, אולם קונצרטים בעל אקוסטיקה מצוינת ובו 256 מקומות, פסנתרים משובחים שעומדים לרשות המוסיקאים וכן חללי אימון נוספים.

פנינו לעתיד
בימים אלה אנו עמלים בקשת אילון על התוכניות להקמת בית ספר בינלאומי למוסיקאים. בית הספר, שיפעל בתנאי פנימייה, יהיה בית ספר תלת שנתי שייתן מענה לצרכיהם של נגני כלי קשת צעירים מכל שכבות החברה הישראלית ומכל רחבי העולם, ללא קשר ליכולתם הכלכלית של הוריהם. בנוסף ללימודי המוסיקה ילמדו התלמידים לקראת תעודת בגרות בינלאומית עם בני גילם, ובבית הספר יינתן גם דגש מיוחד גם לחיי החברה. אנחנו, בקשת אילון מאמינים, שהמוסיקאי, לצד מצוינות אמנותית, הוא בראש ובראשונה אדם.

הקמת בית הספר הבינלאומי תמשוך מוסיקאים לגליל המערבי ותייצר מקומות עבודה חדשים באזור, תעלה את קרנו בכל רחבי העולם ותשרטט מחדש את גבולות הפריפריה מול המרכז.

רוצים להצטרף לעשייה שלנו?  תרמו לנו

מצפה יצחק

מעונות  הסטונדטים והקפיטריה

הקונכיה האקוסטית

הקפיטריה של קשת אילון

Go to Top